Vodáci

Řeka Sázava protéká právě je v místech od Českého Šternberku jednou z nejmalebnějších částí Posázaví. Řeka zde mírně teče mezi lesy, skalami a úseky jsou vhodné i pro úplné začátečníky. Plavbu můžete spojit s návštěvou středověkého hradu v Českém Šternberku nebo klášteru v Sázavě.
Půjčovny lodí i raftů jsou přímo v Českém Šternberku a doporučujeme zajistit si lodě telefonicky předem.
Půjčovna lodí Samba – http://www.pujcovna-lodi.cz/lodenice-sazava-pujcovna-lodi-samba
Půjčovna lodí a vodáckých potřeb Dronte – https://www.dronte.cz/

  • Český Šternberk – Ledečko (9 km) – Moc pěkná trasa, výlet můžete začít prohlídkou hradu a lodě si půjčit v některé z půjčoven u řeky Cestou jsou 4 sjízdné jezy.Tato trasa je nenáročná a zvládnete ji bez problémů i s dětmi. Cestou se můžete občerstvit v kempu  u vody v Ratajích.
  • Ledečko – Sázava (12 km) – Doporučujeme jako pěkný pohodový výlet. Do Ledečka se dopravíte vlakem, lodě si půjčíte přímo přímo v Ledečku a poplujete přes 3 sjízdné jezy do kempu Pod Vrbou v Sázavě. Opět jedna z tras, která je nenáročná a ideální jako jednodenní výlet pro rodiny s dětmi.
  • Český Šternberk – Sázava (21 km) – trasa pro již zdtatnější vodáky. Po cestě je 7 sjízdných jezů, plavba trvá 6-7 hodin. Nedoporučuje se sjíždět na raftech, na rafty je tato trasa moc dlouhá.